Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Aktivity pre rodinu

Pravidelné aktivity pre rodinu

CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM

– BEZ PRIHLASOVANIA

Doobedné podujatie v prírode pre celú rodinu. V lese nad Lamačom (Cesta na Klanec) ožívajú rozprávkové bytosti. Deti plnia úlohy na jednotlivých rozprávkových stanovištiach. Na konci cesty samozrejme nechýbajú odmeny.
Termín akcie: jún
Dĺžka: cca 2 hodiny, zvyčajne od 10:00 – 12:00

DNI OTVORENÝCH DVERÍ V OBLÁČIKU

– BEZ PRIHLASOVANIA

Počas Dní otvorených dverí (DOD) ponúkame pestrú ochutnávku našich aktivít, ktoré pripravujeme pre menšie i väčšie detičky. Do Obláčika vždy zavíta mnoho ľudí: napr. si deti prídu spolu s rodičmi vyzdobiť tekvičku v rámci Tvorivých dielničiek či zatancovať si za zvukov gitary na Prvých hudobných krôčkoch alebo Folklóriku. S radosťou sa nám pozerá na rozžiarené detské tváričky, ktoré zaplnia každý kút obláčikovských priestorov. DOD nám pomáhajú získať spätnú väzbu od lamačskej verejnosti a sú užitočné pre smerovaní našich ďalších aktivít.

NARODENINOVÁ OSLAVA V RC OBLÁČIK (LEN PRE ČLENOV)

– BEZ PRIHLASOVANIA

Oslávte narodeniny svojich ratolestí v našom rodinnom centre Obláčik, ktoré ponúka krásne, čisté a príjemné priestory. Naše rodinné centrum ponúka herňu plnú hračiek (pre deti od 0 do 6 rokov), stolíky a stoličky, malú kuchynku so základným vybavením (taniere, poháre, príbory), mikrovlnnú rúru a kanvicu. Narodeniny sú dôležitým dňom každého dieťaťa, preto budeme radi, ak ich oslávite v kruhu svojej rodiny a priateľov v našom Obláčiku.

MÍĽA PRE MAMU

– BEZ PRIHLASOVANIA

Cieľom projektu Míľa pre mamu je osláviť Deň matiek, čím chceme zdôrazniť jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky v našich životoch.
Podujatie je sprevádzané bohatým a zaujímavým kultúrnym programom určeným pre širokú verejnosť. Vstup na podujatie je vždy zdarma.
Snahou organizátorov je pripraviť kvalitnú oslavu Dňa matiek, ktorá by aspoň na jeden deň v tejto uponáhľanej a mnohokrát na materiálne veci zameranej dobe povýšila materstvo na najdôležitejšiu rolu nielen v živote ženy, ale aj v celej spoločnosti.
Prostredníctvom tohoto jedinečného celoslovenského podujatia chceme informovať okolie o potrebe vytvoriť pre matky s nielen zdravými, ale aj znevýhodnenými deťmi priestor, v ktorom môžu plnohodnotne žiť tak ako ostatní občania. Zároveň chceme priblížiť verejnosti aktivity materských a rodinných centier a Únie materských centier na Slovensku, ktorého členom je aj naše MC Obláčik.

Sezónne aktivity pre rodinu

HĽADANIE VEĽKONOČNÝCH VAJÍČOK

– BEZ PRIHLASOVANIA

Túto roztomilú aktivitu pripravujeme vždy pred Veľkou nocou. Veľkonočný zajačik každý rok povytráca v okolí nášho Materského centra vajíčka, alebo balíčky, ktoré maminky spolu s deťmi hľadajú. Radosť nám nespôsobujú len nájdené drobnosti, ale aj čas, ktorý trávime spolu s našimi deťmi.

ŠARKANIÁDA

– BEZ PRIHLASOVANIA

Detstvo a šarkany to jednoducho musí byť… V jeseni už tradične rodinné centrum Obláčik organizuje šantenie so šarkanmi na školskom ihrisku v Lamači (za telocvičnou). Púšťanie drakov či šarkanov je spojené s rôznymi súťažami, a hlavne dobrou zábavou nielen pre deti,  ale aj pre ich rodičov a starých rodičov.

LAMAČSKY FOTOMARATÓN

– prihlasovanie na fotomaraton@oblacik.sk

Počas troch dní Rozálskych hodov možu tri generácie súťažiacich zhotovovať fotografie na tri vypísané témy. Ide o vzájomnú konfrontáciu, výmenu názorov a odovzdávanie si skúsenosti. Výstava ocenených fotografií bude v kine Lamač. RC Obláčik realizuje podujatie v spolupráci s Jednotou dôchodcov Slovenska v Lamači, s Fotoklubom Lamač a s podporou Miestneho úradu v Lamači.