Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Aktivity pre deti

Pravidelné aktivity pre detičky

HERŇA

– BEZ PRIHLASOVANIA

Miestnosť plná hračiek pripravená pre Vaše ratolesti cca od 1,5 roka. Dieťa trávi čas v herni spolu s rodičom alebo iným doprovodom, nie je zabezpečené opatrovanie detí. Vždy tu má službu niektorá z našich členiek, ktorá Vás ochotne poinformuje o všetkom, čo Vás ohľadne Obláčika zaujíma. Herňa môže byť prevádzkovaná vďaka Vašim dobrovoľným príspevkom na činnosť.

BÁBÄTKOVO

– BEZ PRIHLASOVANIA

Bábätkovo je čas v našej herni vyhradený pre bábätká, teda deti zhruba do 1,5 roka. Bábätká vždy zaujíma všetko nové, čo ešte nevideli, preto možno budete prekvapení, ako vaše dieťa, ktoré sa doma neustále dožaduje pozornosti, bude skúmať nový priestor a nové hračky, zatiaľ čo vy si trochu oddýchnete.
Dieťatko trávi čas v Bábätkove spolu s rodičom alebo iným doprovodom, teda nie je zabezpečené opatrovanie detí ani pre nich v čase Bábätkova nemáme pripravený špeciálny program. Bábätkovo môže byť prevádzkované vďaka Vašim dobrovoľným príspevkom na činnosť.

MONTESSORI HERŇA

– BEZ PRIHLASOVANIA
(Montessori hernička môže byť prevádzkovaná vďaka Vašim dobrovoľným príspevkom na činnosť.)

V tejto herni nájdete rozličné aktivity na princípe pedagogiky Marie Montessori. Metóda Montessori vznikla na základe pozorovania fyziologického vývoja ľudského mozgu v rannom veku.
Naša Montessori herňa je zariadená v duchu aktivít každodenného života a rozvíjania zmyslov. Snažíme sa vytvoriť pre deti podnetné prostredie, s bohatým výberom pomôcok a činností podporujúcich ich rozvoj a napredovanie podľa svojho momentálneho senzorického obdobia. Veríme, že ponuka našej herne podporí rozvoj tvorivého a intelektového potenciálu Vášho dieťaťa.
Tešíme sa na Vašu návštevu!
Prečítajte si aj pravidlá montessori herne.

TVORIVÉ DIELNIČKY PRE DETIČKY

– S PRIHLÁSENÍM SA VOPRED

Tvorivé dielničky napomáhajú rozvoju hrubej a jemnej motoriky detí. Práca s materiálom je pre drobcov zaujímavá najmä ako hra. Detičky prostredníctvom tvorivých činností skúmajú a objavujú okolitý svet. Aj preto podporujeme myšlienku, že proces tvorby je dôležitejší ako jej výsledok.
Deti si môžu u nás vyskúšať rôzne výtvarné činnosti: maľujeme štetcom, prstami, farbičkami, voskovkami, učíme sa strihať, trháme papier, priliepame textílie, otláčame rôzne predmety a prírodniny, odlievame, modelujeme. Často sú dielničky tematicky zamerané podľa ročného obdobia, sviatkov, či udalostí ako napríklad výroba karnevalových masiek, vianočných a veľkonočných dekorácií, darčekov na Sv. Valentína, na Deň matiek, Deň otcov, atď. Detičkám sa veľmi páčili napr. dielničky zamerané na varenie a modelovanie eko-plastelíny, výrobu ovečiek z pukancovej kukurice, dekoráciu tekvičiek.
Príďte sa k nám pozrieť a inšpirovať seba aj svoje deti. Vytvorte svojim detičkám vzťah k „umeniu“ a ručnej práci už od detstva. Všetko, čo svojim deťom dáte a ukážete, sa im raz môže zísť.
Tvorivé dielničky sú určené pre deti približne od 2 rokov v sprievode dospelej osoby. Aby sme vedeli zabezpečiť materiál a pomôcky, je potrebné sa vopred prihlásiť na info@oblacik.sk. Tvorivé dielničky môžu byť prevádzované vďaka Vašim dobrovoľným príspevkom na činnosť.

IMG_0216IMG_0217 0T6A49520T6A5064 IMG_0219IMG_0218IMG_0221IMG_0220