Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Vernisáž 2. ročníka Lamačského fotomaratónu

Už druhý ročník súťaže v amatérskej fotografie Lamačský fotomaratón sa uskutočnil počas Rozálskych hodov. Organizátori – RC Obláčik, JDS, Fotoklub pri JDS a Miestny úrad, priniesli lamačskej verejnosti tvorivé podujatie pre tri generácie. Počas troch dní mohli mládež, dospelí a seniori zhotovovať súbor fotografií na tri vypísané témy (Lamačský detail, Nálada a Chutné). Výstava ocenených diel v kine Lamač bola otvorená slávnostnou vernisážou, v piatok, 20. októbra 2017 o 17:00 hod.

Ocenené boli prvé tri miesta v každej vekovej kategórií, dokopy sa teda 9 súťažiacich sa tešilo z cien. A tie boli naozaj hodnotné: okrem diplomu obdržali výhercovia aj knihy o fotení z vydavateľstva ZoonerPress, ďalej publikácie o Lamači (venoval MiU), náhradnú pamäťovú kartu do fotoaparátov a poukážku na fotogenickú vychádzku po Starom meste s certifikovanou sprievodkyňou Andreou Turanskou. Prví vo svojich kategóriách získali navyše aj reprodukciu fotografie Ester Plickovej z depozitu SNG. Keďže sa nám tento rok prihlasovali aj rodinné tandemy, rozhodli sme sa Čestným uznaním oceniť aj štyri školopovinné deti v kategórií Mládež (pričom najmladšia účastníčka mala len 4,5 roka!). Samozrejme, že cenou pre zúčastnených bolo aj vidieť svoje fotografie na výstave, v dobrej kvalite a vo veľkom formáte.

Na slávnostnej vernisáži prítomných pozdravil aj pán starosta Peter Šramko a zaželal organizátorom veľa síl a energie do ďalšieho ročníka. Hudobný doprovod spestril atmosféru, za čo ďakujeme pánovi Jurajovi Simonynu z JDS. Veľké poďakovanie patrí aj Nadácii ZSE za finančnú podporu.

Výstavu je možné pozrieť si vo foyer kina Lamač na Malokarpatskom námestí do konca roka 2017.