Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

V plnom nasadení

Novú sezónu sme v RC Obláčik začali v plnom nasadení. Hoci čelíme problémom s priestormi, pripravili sme pre verejnosť Dni otvorených dverí i Šarkaniádu. Chuť utužovať rodinné väzby a prispievať k oživeniu komunitnej spolupráce nám nechýba ani v novom šk. roku 2018/2019. Rovnako intenzívne ctíme a podporujeme aj medzigeneračný dialóg.

Počas Dní otvorených dverí (24., 28. a 29. septembra 2018) mala verejnosť možnosť vyskúšať si pobyt ich ratolestí na krúžkoch pre deti: Hocus lotus, Baby Fun a Folklórik. Pre dámy bola k dispozícii otvorená hodina brušných tancov. Tieto aktivity boli dostupné v Spoločenskom centre Lamač na Malokarpatskom námestí 8. Sobotné dopoludnie sa už odohrávalo na školskom dvore a  patrilo všetkým generáciám. Celé rodiny neodolali športovým aktivitám a preverili obratnosť a zdatnosť batoliat, škôlkárov i školákov. DOD zorganizovali naše obetavé členky: v pondelok a piatok to boli Lucka M. a Stanka P. Sobotu animovali Zuzana B. a Andrea N., pitný režim nám pomohla zabezpečiť dobrovoľníčka Gabika J.

O dva týždne sme opäť vylákali Lamačanov na čerstvý vzduch a dali šancu lietajúcim drakom a šarkanom. Dňa 13. októbra 2018 bol na bežeckej dráhe v areáli ZŠ už štvrtý ročník Šarkaniády. Tento rok prekvapilo mimoriadne teplé a ústretové počasie, deťom sa páčili aj tvorivé dielne, kde si mohli čo-to vyrobiť z farebného papiera. Ťahúňom tohto podujatia bola opäť Stanka P. Občerstvenie obsluhovali Alenka B.T. a Michal S. Chutné odmeny v podobe jedlých medailí zabezpečila Petronela K. O účastnícke diplomy sa postarala Renátka L. z ASEP, s.r.o.

Poďakovanie patrí organizátorom: členkám a dobrovoľníkom RC Obláčik. Ďakujeme aj všetkým, ktorí sa zúčastnili: rodičom a starým rodičom, ktorí s nami zdieľali spoločnú predstavu o zmysluplnom vyplnení voľného času pre ich deti.

Do skorého videnia, priatelia!