Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Štedrý celý december

V adventnom čase je plno práce, ale dobre padne vhod sa i zastaviť a vychutnať si milé chvíle. V RC Obláčik sme aj v decembri prinášali lamačskej verejnosti podnetné podujatia pre deti i dospelých (napriek tomu, že kvôli rekonštrukčným prácam  fungujeme v oklieštenej forme).

Začalo sa to už v piatok, 30. novembra, kedy si šikovné maminy vlastnoručne vyrábali adventné vence (Obr. 1). Spojenie príjemného s užitočným znamenalo zároveň aj oddych aj výrobu hodnotných dekorácií pre ich príbytky.

V nasledujúcom týždni, vo štvrtok, 6. decembra, pripravila naša nová členka Marína Gorghetto dopoludnie plné prekvapení, špeciálne pre drobcov do troch rokov (Obr. 2 – 5). Nechýbala hudba, tanec, montessori aktivity a zdravé, a pritom stále chutné a nutrične vyvážené mikulášske balíčky. Podujatie sa uskutočnilo v priestoroch Spoločenského centra Lamač na Malokarpatskom námestí 8 – 10. S animovaním podujatia nám pomohli aj firemní dobrovoľníci zo SwissRe, ktorí sa v tématických kostýmoch trpezlivo venovali deťom.

Už o dva dni, v sobotu 8. decembra si prišli na svoje aj väčší škôlkari a školáci. Vo veľkej herni RC Obláčik na Heyrovského 2 bolo opäť veselo, aj vďaka organizátorkám Lucke Marcinekovej a Stanke Polakovičovej. S prípravou tentoraz pomohol aj náš dobrovoľník Stano Babic, pred deťmi sme ho však úspešne zamaskovali (Obr. 6).

V utorok, 11. decembra, pripravila naša členka Alenka Bušfy Timkovičová originálne tvorivé dielne – výrobu ponožkových snehuliačikov (Obr. 7 – 9). Išlo to veľmi jednoducho: biele ponožky sa naplnili ryžou, vhodne tvarovali  a dekorovali. A originálna ozdoba do detskej izbičky bola na svete.

No a napokon, v sobotu 15. decembra, ako už tradične, sa RC Obláčik zúčastnil aj na podujatí organizovanom MÚ „Vianoce na námestí“. Stanka Polakovičová a Zuky Brnoliaková pripravili vo foyer miestneho kina pre deti klasické tvorivé dielne: mohli s nami vyrábať vianočné pozdravy pre svojich najbližších (Obr. 10 – 11).

Na záver roka si dovolíme poďakovat všetkým našim priaznivcom, podporovateľom a sympatizantom: želáme Vám pokojné a láskyplné vianočné sviatky strávené v rodinnom kruhu. Do nového roka Vám všetkým plno síl, pevné zdravie a veľa milých stretnutí. Bude nás tešiť, ak sa mnohé z nich uskutočnia aj v našom rodinnom centre. PF 2019!