Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Šarkaniáda 2017

Október síce ponúka možnosti stráviť čas vonku, ale už sa treba aj teplo obliecť, aj zahriať pohybom. V sobotu dopoludnia, 7. októbra 2017 sme si to vyskúšali na bežeckej dráhe za základnou školou. RC Obláčik aj tento rok zorganizoval pre lamačské rodiny s deťmi Šarkaniádu.

Hoci nás ráno strašilo drobné mrholenie, naše odhodlanie prevetrať šarkany a chuť nevzdávať sa zvíťazili. Na milé a neformálne podujatie prišlo celkom dosť dospelákov a s nimi aj mnoho detí. Šarkany hýrili všetkými farbami, niektoré lietali výborne, ostatné to aspoň trénovali. Našli sa aj po domácky vyrobené kusy, na ktoré boli ich majitelia zvlášť hrdí. V chladnom a veternom počasí dobre padlo drobné občerstvenie v podobe kávy, čaju a koláčikov od šikovných členiek RC Obláčik.

Deťom sa páčil čas strávený na čerstvom vzduchu i účastnícke diplomy. Špeciálny bonusom boli medaile, ktoré boli vkusné i chutné zároveň.

Ďakujeme členkám a dobrovoľníčkam za námahu a energiu venovanú príprave Šarkaniády, odmenou im bola spokojnosť  rodičov a úsmevy detí za toto príjemné strávené dopoludnie.