Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Šarkaniáda 2016

Zafúkalo, zahvízdalo a bolo po lete… Veru, už nestačí len mikina a tričko, treba sa babušiť. Nastal čas jesenný, čas často upršaný a nevľúdny… A práve preto treba využiť každú príležitosť, keď sa dá byť vonku a šantiť. V jedno slnečné sobotné dopoludnie, 15. októbra 2016 tak urobilo viacero lamačských rodín s deťmi. Zišli sme sa na ŠARKANIÁDE, na bežeckej dráhe školského dvora.

V čase od 10:00 do 12:00 hod bol tamojší vzdušný priestor preťažený farbistými a nápaditými postavičkami, zvieratkami a inými leteckými čudesami. Niektorí našli odvahu a chuť zkonštruovať originály, ktoré o čo viac boli jedinečné, o tom menej lietali. Ale zase tie čo leteli vysoko, prevysoko až moc, do konárov blízkych topoľov, to tiež nevyhrali. Vyhrali však všetky deti: kus neopakovateľnej radosti zo slnka a vetra. A boli aj medaily. A boli aj jedlé, mňam…

Komu vyhladlo, mohol sa občerstviť domácimi koláčikmi. Kto bol skrehnutý, rád sa zohrial kávou či čajom. Srdečne ďakujeme hlavným bufetárkam a organizátorkám Lucke Marcinekovej a Erike Fajtovej. Vďaka patrí aj ostatným členkám a dobrovoľníkom z rodinného centra Obláčik, ktoré opäť po roku pripravilo takéto milé podujatie. Za fotodokumentáciu ďakujeme členkám RC Obláčik a pánovi Antonovi Kvasničkovi z Fotoklubu JDS.