Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Rozprávkový les 2018

Rodinné centrum Obláčik pripravilo v sobotu 16. júna 2018 už 12. ročník obľúbeného podujatia Cesta rozprávkovým lesom. Po chladnom a daždivom týždni, keď sa modlili už aj ateisti, nám počasie vyšlo v ústrety. Na trase sme napočítali vyše 400 ľudí, z toho 250 detí si prevzalo cieľové odmeny.

Účastníci dostali pri registrácii kartičku, na ktorú zbierali pečiatky z jedenástich stanovíšť. Tento rok ste mohli na trase stretnúť pomocníčky Janka Hraška, Pipi Dlhú pančuchu, opičku aj koňa. Tradične sme privítali Snehulienku s trpaslíkom, Popolušku a Zlatovlásku, obe sprevádzané princami. Nechýbala ani Červená čiapočka s vlkom, vodníci, kmeň indiánov, skupinka pirátov, ďalej prileteli sova i včielka Maja. Deti plnili edukatívne úlohy zamerané na obratnosť či jemnú motoriku a tiež pomohli vlastnoručne dotvoriť medovníkový domček pre Ježibabu. Neunaviteľní ešte aj v cieľovej rovinke preliezali prekážkovú dráhu, zapojili sa do tvorivých dielní či zahrali si na husle u rozprávkovej babičky pani Podhradskej. Mnohí neodolali volaniu prírody a využili tamojšie ohniská: chutili špekačky aj guláš.

Je namieste zo srdca a úprimne poďakovať všetkým tým, ktorí priložili ruku k dielu: menovite by bol zoznam veľmi dlhý, predlhý. Ďakujeme všetkým, ktorí akciu koordinovali, pripravovali tlačoviny a vizuál, vešali plagáty, zháňali dobrovoľníkov, maľovali ich na tvár, chystali rekvizity, žehlili kostýmy, strihali kartónové srdiečka, balili krabice, vozili veci v autách, zháňali sponzorov, zabezpečili občerstvenie pre hladošov, značili trasu v lese, chystali stanovištia, fotili, zorganizovali následnú opekačku, upratovali les a nakoniec zase vybaľovali veci z krabíc. Je toho iste ešte veľa, čo nebolo spomenuté, možno ani povšimnuté, ale bez týchto malých drobných detailov by to nemalo tú patričnú krásu a neopakovateľnú atmosféru. Ďakujeme!

Veľké poďakovanie za toto zážitkové dopoludnie patrí najmä všetkým členkám RC Obláčik a ich rodinným príslušníkom, ďalej 50 externým dobrovoľníkom, z ktorých vyše 40 animovalo trasu v kostýmoch. Mnohí z nich sú sami ešte deti alebo mládežníci a ich nasadenie, vytrvalosť a trpezlivosť na stanovištiach boli obdivuhodné. Organizačne prispeli aj MÚ, škôlka Rybička a Divadlo pod Hájom. Spolu sme dokázali, že keď spojíme sily, vieme pripraviť hodnotné kultúrno-spoločenské podujatie a oživiť komunitný život v Lamači. Za vecné darčeky pre deti ďakujeme: Dobré jablká, Zlatá studňa, vydavateľstvo Matys, časopisy Maxík a Zvonček, agentúra Versa Media.

Vyzbierané dobrovoľné príspevky, venované ako vstupné, použijeme na úpravy priestorov malej herne a jej premenu na multifunkčnú komunitnú miestnosť. Z minuloročných príspevkov sme deťom zaplatili koncert Mira Jila na Rozálskych hodoch 2017, ďalej kúpili LEGO Duplo vláčik a zriadili knižnicu spoločenských hier: http://www.oblacik.sk/galeria/podakovanie-za-rozpravkovy-les/

Fotoreport z tohtoročného podujatia, ako aj informácie o ďalších našich aktivitách, si môžete pozrieť na našom FB.