Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Oslávili sme 14. výročie založenia RC Obláčik

RC Obláčik nám už vyrástol z detských nohavíc. Veru už neuveriteľných 14. rokov majú mamičky na materskej i rodičovskej dovolenke v Lamači priestor nielen na plnohodnotne strávený čas so svojimi ratolesťami ale i na vlastnú sebarealizáciu v dobrovoľníckej práci. Pôvodné materské centrum (vzniklo 05/2003) sa časom transformovalo na rodinné (06/2013) a rozšírilo tak rady potenciálnych členov a sympatizantov, ako aj repertoár pestrých aktivít.

Na deň 14. výročia, ktorý pripadol na 9. mája 2017, pripravil tím členiek bohatý program. Dopoludnia to bola napr. ukážková hodina Baby salsy s Erikou Fajtovou či tvorivé dielne s najmenšími na Bábätkove. Popoludnie otvoril Palacinkový piknik a netrpezlivé čakanie na Kúzelníka. Ten okamžite zaujal, skvele pobavil, všetkých rozosmial a nakoniec všakovako poskrúcal balóniky tak, že každé dieťa si mohlo odniesť domov svoje obľúbené zvieratko. Vyvrcholením oslavy bolo samozrejme krájanie trojposchodovej torty. Všetkým bolo sladko nielen v ústach ale i na duši.

Veľká vďaka patrí najmä Stanke Polakovičovej, ktorá narodeninovú oslavu zariaďovala. Vďaka všetkým mamičkám a oteckom, ktorí piekli palacinky, priniesli džemy, vyzdobili priestory RC Obláčika, ba aj záhradu. Prevažnú časť záberov nafotila Petronela Klačanská. Ďakujeme aj pánovi starostovi Petrovi Šramkovi a pani poslankyni a zároveň aj predsedníčke Kultúrnej komisie Marte Janyškovej, ktorí zavítali medzi nás.