Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Jarné znovu_otvorenie

Do novej jari a s novou chuťou sme sa pustili – ako členky tak i dobrovoľníčky RC Obláčik, hneď z úvodu marca. Po rozsiahlej rekonštrukcii, maľovaní a dôkladnom upratovaní sme dopoludnia otvárali naše materské centrum dňa 04. marca 2019 a to karnevalom pre drobcov do troch rokov. Privítali sme aj šikovného animátora dobrej nálady – pesničkára Mira Jila. O všetko ostatné (výzdoda, občerstvenie, propagácia) sa organizačne postarali štatutárka Lucia Marcineková a Stanka Polakovičová. Odozva od mamičiek i detí bola výborná.

Nasledovali ďalšie vydarené podujatia. Zvlášť v marci by sme radi pripomenuli novinku, ktorú sme zaviedli prvýkrat „Hľadanie do knižnice na police„. Rozhodli sme sa hravou formou podporiť záujem malých čitateľov o miestnu knižnicu, ktorá sídli v tej istej budove. Stačilo v priebehu marca napísať nám na info@oblacik.sk o tom aké knižky ste si požičali, čo radi čítate a aké rozprávkové bytosti ste stretli pri ceste do knižnice: na chodbe, na schodoch, na policiach. Do súťaže sa nám zapojilo 12 odvážnych pátračov, z ktorých sme vyžrebovali 6 šťastlivcov. Tým boli venované knižky darované Obláčik-u pani Martou Malíkovou z bývalej prevádzky kaviarne Malinky. Pani Marte ďakujeme a výhercom želáme príjemné chvíle pri čítaní.

V znamení kníh sa nieslo aj verejné čítanie pre deti „Hravo s písmenkami„, ktoré sa uskutočnilo dňa 02. apríla 2019 počas poobednej herne pre verejnosť. Tématicky bolo venované vode, nakoľko sme sa inšprirovali medzinárodným dňom vody (v spolupráci s MÚ sme sa 22. marca zúčastnili aj na eko-akcii „Mňa sa to netýka?„). Edukatívne a hravou formou sme chceli deťom vysvetliť nielen základné princípy kolobehu vody v prírode, ale aj priniesť originálne formy umeleckého spracovania slova: hádanky, riekanky, básničky i prózu. Priestor dostali autori ako Ľudmila Podjavorinská (Žabiatko sa narodilo), Jozef Paulovič (Veselí prváci) či Branislav Jobus (Žubrienky inštalatérky). Svojou troškou sa skromne prezentovala aj naša členka Zuzana Brnoliaková, ktorá tiež vyznáva silu slova a vo voľnom čase tvorí pre deti. Po čítaní čakali na zvedavcov ešte tvorivé dielne: vlastnoručne si mohli zmajstrovať svoju prvú knihu, dotvoriť ju nálepkami, ilustráciami a zaplniť vhodným príbehom. Pod rukami vznikali veru pozoruhodné dielka, ktoré sa oplatí archivovať… Veď čo ak sa títo drobci raz naozaj stanú spisovateľmi, hm? Iste budú s úsmevom spomínať na svoje „začiatky“ 🙂  S prípravou materiálu pomohla a pri tvorbe deti sprevádzala Stanka Polakovičová.