Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Hravo s fotografiou

November sa v Bratislave už roky spája s fotografiou – nahustia sa výstavy, vernisáže, súťaže, workshopy a besedy. V kine Lamač na Malokarpatskom námestí sú ešte stále (do konca r. 2018) vystavené ocenené zábery z 3. ročníka Lamačského fotomaratónu. V rámci mesiaca fotografie sme na piatok 23. novembra 2018 pripravili aj tematické popoludnie spojené s hravým fotením a edukáciou najmenších.

Pre detských účastníkov fotosúťaže, vo veku od 6 do 10 rokov, sme v spolupráci so Stredoeurópskym domom fotografie (www.sedf.sk) zrealizovali workshop. Desať chlapcov a dievčat sa hravou formou dozvedelo niečo z histórie vzniku fenoménu fotogragfie, následne si prakticky vyskúšali svoje zručnosti v interiéri veľkej herne a na záver si mohli osobne vyskúšať zázrak menom camera obscura. Vznikli mnohé efektné a unikátne zábery, ktoré účastníci kurzu odprezentovali aj svojim rodičom (tí od úžasu onemeli). Workshop bol poslednou aktivitou realizovanou v rámci projektu 3. ročníka Lamačského fotomaratónu, ktorý finančne podporil BSK. Za pomoc a spoluprácu pri realizácii tohto dva a pol hodinového kurzu pre deti ďakujeme Lucii Matejovičovej zo SEDF a tiež lektorom – študentom fotografie Tamare a Vilovi.

V rámci piatkového popoludnia ponúkol RC Obláčik verejnosti ešte aj vianočné fotenie. Z domácich rekvizít sme nainštalovali jednoduché pozadie a s pomocou vhodných doplnkov vyčarovali náladové fotenie. Deti sa tešili originálnej aktivite, ešte viacej maminky a ockovia, ako peknými zábermi v adventnom čase obdarujú rodinu a známych. Za realizáciu fotenia ďakujeme Petronele Klačanskej, za zapožičanie technického vybavenia zase Jurajovi Šútovcovi.