Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Fotogenická vychádzka do Starého mesta

Tri generácie nadšencov amatérskeho fotenia si dňa 28. októbra 2018 dopriali nedeľnú  vychádzku do Starého mesta. Neformálne sa tak mali možnosť stretnúť organizátori i ocenení z 3. ročníka Lamačského fotomaratónu. Išlo o jednu z cien, ktorú výhercovia obdržali – poukaz na fotogenickú prehliadku spojenú s výkladom certifikovanej sprievodkyne Andrei Turanskej.

Úprimne povedané, počasie dokonale otestovalo našu zanietenosť a výdrž. Stretli sme sa za výdatného mrholenia pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí. Odtiaľ sme postupne prešli cez Poštovú ulicu a námestie SNP ďalej k Uršulínskej ulici a nádvoriu Primaciálneho paláca. Odborný výklad obohatil vedomosti takmer dvom desiatkam účastníkov rôzneho veku. Fakty, súvislosti i povery boli poučné, miestami vtipné a ponúkli nám seriózny vhľad do dejín hlavného mesta nabitý historickými zaujímavosťami. Pani sprievodkyňa vedela do rozprávania vtiahnuť aj deti, ktoré ochotne spolupracovali i fotili. Po skončení prehliadky sme si ešte nenechali ujsť aktuálnu výstavu Slovak Press Photo, ktorá bola v priestoroch Domu umenia na nám SNP.

Za realizáciu tohto milého stretnutia treba poďakovať členkám RC Obláčik i Fotoklubu pri JDS Stanke Polakovičovej a Zuzana Brnoliakovej, ktoré sa už tradične postarali aj o drobné občerstvenie.