Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Beseda s fotografmi v RC Obláčik

Fotoklub pri JDS v Lamači a RC Obláčik už viackrát preukázali prospešné generačné prepojenie, ktoré sa zúročilo napríklad pri organizovaní amatérskej fotosúťaže Lamačský fotomaratón realizovanej počas Rozálskych hodov. Ale ani počas roka nezaháľame. Pravidelne si organizujeme interné tvorivé dielne na vypísanú tému, chodíme na fotografické vychádzky do exteriérov alebo na  výstavy.

Zišli sme sa aj dňa 1. februára 2018 o 18:00 hod a na programe bola beseda so skúsenými fotografmi. V prvom rade sme zablahoželali nášmu členovi, Lamačanovi Ľubošovi Dubovskému, ktorému sa podarilo vyhrať súťaž dokumentárnej fotografie DOFOTOS 2017. Súťažilo až 83 fotografov a ich takmer 900 záberov hodnotila päťčlenná medzinárodná porota. Pán Dubovský nám predstavil sériu desiatich ocenených fotografií o výrobcovi tradičných hudobných nástrojov. Viac o jeho dlhodobom projekte zachytávania ľudových majstrov pri práci sa dozviete na webe www.dofoto.sk. Vzácnym hosťom januárového stretnutia Fotoklubu bola aj renomovaná fotografka Jena Šimková, ktorá ponúkla historický pohľad na fotenie módy v rôznych dekádach a tiež predstavila svoje kreatívne prístupy k portrétovej fotografii. Pani Šimková je autorkou nespočetného množstva fotoeditoriálov, mnohých tituliek módnych časopisov a komerčných plagátov. Viac o jej tvorbe sa možno dozvedieť na www.jenasimkova.com. Obaja skúsení fotografi trpezlivo odpovedali na naše zvedavé otázky a poskytli nám rady a usmernenia, ktoré iste využijeme v praxi.

Srdečne pozývame všetkých nadšencov fotenia, ktorých naše aktivity zaujali, aby sa stali členmi Lamačského fotoklubu. Naše pravidelné stretnutia bývajú vždy v posledný štvrtok v mesiaci o 18:00 hod, v priestoroch JDS na Heyrovského ulici č. 2.