Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Baby salsa

Baby salsa – mnohým ľudom evokuje tento názov tanec, ktorý je určený deťom…. Je to síce pravda, ale dieťatko v nosiči je pri baby salse len partnerom pri tancovaní svojej maminky.

Baby salsa je tanečný oddychový kurz pre maminky s miminkami od 3 mesiacov do 1 roka, alebo kým dieťatko nedosiahne váhu 10 kg. Maminka má svoje dieťatko uložené v ergonomickom nosiči (šatka, baby vak, manduca) a pri tom tancuje latinsko americké tance – menej dynamicky, jemne a bez prudkých pohybov. Detičky sú spokojné, veľakrát celú tanečnú hodinu prespia, alebo naopak, s úsmevom si ju celú vychutnávajú a napríklad aj s hrkálkou v ruke sa do tanca interaktívne zapoja. V nosiči sú bábätká v bezpečí, skôr sa dokážu upokojiť, pretože sú chránené matkinou náručou a toto je spojené s príjemnými hojdavými pohybmi.

Baby salsa je určená pre mamičky, ktoré chcú urobiť niečo pre seba a svoje telo a zároveň tráviť čas so svojím dieťatkom. Počas kurzu sa maminky naučia tancovať pomalšie latinsko-americké tance – bachiata, merenge, salsa a rôzne choreografie, kombinácie krokov iných latino tancov – chacha, mambo a tance vo dvojiciach.

Ak máte staršie dieťatko a neviete kam s ním počas kurzu vezmite ho so sebou spolu s jeho miláčikom (bábika, macko a pod.). Požičiame mu mini nosič a môže tancovať s nami.

Dĺžka kurzu: 8 hodín + 1 náhradná
Dĺžka hodiny: 45 minút, treba prísť o 10-15 minút skôr kvôli adaptácii, prezlečeniu sa, prebaleniu …
Počet účastníkov v kurze: 8 – 10 mamičiek
Možnosť poskytnutia nosiča za príplatok.

Odporúčania pre mamičky:

  • netancovať s chorým dieťaťom, aj keď má „iba soplíky,“ netancovať v deň očkovania,
  • pohodlný odev pre dieťa aj rodiča,
  • tancuje sa v ponožkách, alebo v cvičkách,
  • neprítomnosť je potrebné nahlásiť minimálne 1 deň vopred, najneskôr však ráno v deň konania kurzu, aby inštruktorka mala dostatok času lekciu kvôli neúčasti väčšiny zrušiť.

LEKTOR: Erika Fajtová
ZAČÍNAME: kurz sa v šk. roku 2017/2018 neotvára
KURZ PREBIEHA:
PRIHLÁSIŤ SA: info@oblacik.sk resp. na erika.fajtova@gmail.com
KONTAKT: 0911 625 228