Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Aktivity pre mamičky a tehuľky

Pravidelné aktivity pre mamičky

TVORIVÉ DIELNIČKY PRE MAMIČKY

Tvorivé dielne pre mamičky sú určené nám mamám, ktoré sa chcú porozprávať, „oddýchnuť“ si od ratolestí, načerpať energiu a pritom sa niečo plodné naučiť. Naše centrum ponúka raz mesačne dielničku, ktorá je zameraná prevažne na ručné práce (napr. háčkovanie) alebo podľa ročného obdobia, či sviatkov na vytváranie kreatívnych predmetov (adventné vence, výroba sviečok, výroba lampiónov, maľovanie na sklo, veľkonočné vajíčka…).

Ak máte chuť, všetci ste vítaní.

Prihlásenie na info@oblacik.sk.

 

PODPORNÁ SKUPINA DOJČENIA PRE MAMIČKY A TEHUĽKY

Utorok 12.06.2018 12.30 hod. Téma: Dojčenie a dovolenka

Prihlasovanie na: bolekova.poradna@gmail.com alebo sms na 0903 302 306

Počas celej evolučnej histórie ľudského druhu bolo dojčenie normou. Žena ho už od detstva vnímala vo svojom okolí ako prirodzenú súčasť starostlivosti o dieťa.

Nanešťastie dojčenie v našej spoločnosti nie je samozrejmosťou. Dnešné ženy vidia fľaše, umelú výživu a cumlík (viac na http://bioporadna.sk/cumel-pre-novorodenca-ano-ci-nie/) ako neoddeliteľnú súčasť detského veku.

Informácie a rady, ktoré dostávajú dojčenia chtivé mamičky od rodiny, priateľov, blízkeho okolia a neraz aj zdravotníkov, väčšinou nepomáhajú, často sú len odprezentovaním mýtov alebo rutinných postupov ohrozujúcich dojčenie.

Poradňa dojčenia je stretnutie viacerých dojčiacich mamičiek s deťmi rôzneho veku, tehotných aj záujemkýň o dojčenie v budúcnosti, či viacrodičiek, ktorým sa nepodarilo úspešne dojčiť svoje predchádzajúce dieťatko, spolu s poradkyňou pri dojčení.

Úplné informácie, ktoré získajú o dojčení v poradni, spolu so vzájomnou výmenou skúseností a podporou od certifikovanej poradkyne ako aj ostatných mamičiek v skupine, pomáhajú úspešnejšie a dlhodobejšie dojčiť.

Stretnutia prebiehajú formou diskusie v prvom rade podľa záujmu a potrieb žien. Do programu je vždy zaradená aj samostatná téma týkajúca sa dojčenia.

Vykonaná štúdia dokázala, že takáto jednoduchá forma skupinového stretnutia má významný prínos v tom, že v 6. mesiaci je dojčených ešte 70 % detí, kým v skupine bez takejto podpory je v 6. mesiaci dojčených už len 6 % detí…

Viac na http://bioporadna.sk/podporna-skupina-dojcenia/.

PORADŇA PRIRODZENEJ STAROSTLIVOSTI O MATKU A DIEŤA

Posledný utorok v mesiaci 26.6.2018 o 12.30 hod. Téma: Aké aktivity pre deti počas prázdnin

Prihlasovanie na: bolekova.poradna@gmail.com alebo sms na 0903 302 306

 

Občasné aktivity pre mamičky

PODPORNÁ SKUPINA NOSENIA

Podporná skupina nosiacich mamičiek je tu pre všetky mamy, ale aj oteckov, ktorí chcú nosiť svoje deti a radi by sa o tom dozvedeli niečo viac, či si nechali poradiť s výberom a nastavením nosiča alebo šatky.

BURZA DETSKÉHO OŠATENIA A KNÍH

Formou bazáriku je možné si v priestoroch veľkej herne v RC Obláčik (resp. za symbolický poplatok v kine Lamač) rozložiť veci a ponúknuť ostatným maminám a ich deťom, na výmenu či za hotovosť. Burza býva sezónne, vždy dvakrát do roka: na jar a na jeseň. Miesto a čas zverejňujeme na pravidelných plagátoch s Programom na daný mesiac.