Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Vlastivedná vychádzka na Slavín

Poslednou realizovanou kultúrno-spoločenskou aktivitou projektu 8. ročníka Lamačského fotomaratónu bola vlastivedná vychádzka. Pozvánku dostali všetci ocenení, ktorí sa spolu so svojimi sprevádzajúcimi osobami vybrali v nedeľu, 22.10.2023, ako turisti vo vlastnom meste, znovu objavovať „Slavín a vily v jeho okolí„. Sprievodkyňou nám bola opäť Andrea Turanská.

Takmer tri desiatky účastníkov vychádzky neodradilo ani drobné mrholenie na začiatku trasy. Postupne sme zažili aj oblačno, aj slnečno i dúhu. Pohľad na Bratislavu z výšky bol čarovný a oslobodzujúci. Takýto pocit na duši nám občas všetkým dobre padne. Kochali sme sa na každom kroku neskutočnými výhľadmi. Prechádzali sme miestami, ktorých názvy nám prezradili históriu okolia alebo nám odhalili známe osobnosti (Stará vinárska, Slavín, Havlíčkova ulica). Vily a miesta, okolo ktorých sme prechádzali, nás vtiahli do minulosti, spoznali sme mnohé osudy, rozpovedali si smutné i veselé príbehy. Cestou organizátorky Stanka P. a Zuky B. prekvapili malým piknikom v Prüger-Wallnerovej záhrade. 

Samozrejme, došlo aj na fotenie, a mnohí lovci záberov boli spokojní, že objavili nepoznané a neprebádané zákutia. Po výdatnej prechádzke obed chutil o kus lepšie. O rok zase, na inej trase, dovidenia!

Fotografie: Anton Kvasnička