Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Tvorivé zakončenie 6. ročníka Lamačského fotomaratónu

Stalo sa už peknou tradíciou uzatvárať ročník fotosúťaže spoločenskou udalosťou, kde majú orgnizátori i súťažiaci priestor na vzájomné tvorivé konfrontácie. Aj tento rok sme pozvali ocenených na vlastivednú vychádzku, spojenú s fotením. Slnečné sobotné dopoludnie, dňa 23. októbra 2021, sme „objavovali“ Hlbokú cestu a tajomné vily v jej okolí.

Naše putovanie začalo na úpätí, pri Pallugyaovom paláci, nasledovali funkcionalistické bytové domy. Rozprávková vila, v ktorej žil Albín Brunovský, sa dostala aj do Modrej knihy rozprávok. Vystúpali sme až k Lurdskej jaskyni, magickému miestu, na ktorom sme nielen obdivovali odkazy zašifrované v tabuľkách ale i načerpali silu. 

Počasie bolo žičlivé, podarilo sa nám nafotiť hodnotné zábery skrytých zákutí. Účasť bola hojná, skladba turistov prepájala generácie: medzi najmladším a najstarším účastníkom prechádzky bolo neuveriteľných sedem dekád (2 roky versus 72 rokov). Cestou sme si užili mnohé nádherné výhľady, oprášili zabudnuté mená i príbehy a spoznali osudy zaujímavých ľudí, ktorí utvárali históriu nášho hlavného mesta… 

Srdečne ďakujeme certifikovanej sprievodkyni Bratislava Tourist Board, Andrejke Turanskej, za jej pútavé rozprávanie.