Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

S deťmi na kolesách tento raz na jeseň

Už štvrtý ročník hravej dopravnej výchovy pod názvomS deťmi na kolesách pripravili členky a dobrovoľníčky RC Obláčik, o.z. na piatok 20.10.2023. Energická koordinátorka Martina Luptáková sa nezľakla ani vetra, ani drobného mrholenia. Všetci zúčastnení, rodičia i deti, si pochvaľovali pripravené aktivity, potešili ich aj diplom, drobná sladkosť a svietiaci náramok. 

Podujatie sa pravidelne konáva v jarných mesiacoch, tento rok bol však v máji i júni pretlak komunitných akcií a nevedeli sme ani trafiť správne počasie. S malou dušičkou sme teda očakávali predpovede na piatkové popoludnie. Doslova očami sme tlačili obláčiky na radaroch meteorológov :-). Nakoniec sa nám podarilo pre deti vo veku 3 – 7 rokov pripraviť drobné úlohy, ktoré preverili ich pohybovo-motorickú zdatnosť: napríklad hod na cieľ či jazdy zručnosti. Ani školkári, ani prváčikovia sa nenechali zahanbiť. Možno konštatovať, že lamačská omladina má pozitívny vzťah k pohybu a teší sa z pobytu na čerstvom vzduchu.

Poďakovanie za realizáciu patrí najmä Martine Luptákovej, ale i ostatným členkám či dobrovoľníčkam, ako aj ich deťom. Tie odrastené sú už našou výdatnou pomocu pri akciách, a aj takto, vlastným príkladom, ich vedieme k dobrovoľníctvu. 

Fotografie: Marína Gorghetto