Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Poďakovanie za Rozprávkový les

Rodinné centrum Obláčik ponúklo nápaditú oslavu Dňa otcov. Už 11. ročník obľúbeného Podujatia Rozprávkový les sa konal v sobotu dopoludnia, 17. júna 2017. Hoci nás zaskočilo chladné a veterné počasie, účasť prekonala rekord z minulého roku. Do lesoparku za Cestou na Klanec prišlo vyše 600 ľudí, z toho 312 bolo detí.

Účastníci dostali pri registrácii kartičku, na ktorú zbierali pečiatky z jedenástich stanovíšť. Tento rok ste mohli na trase stretnúť morskú vílu Ariel, Snehulienku, Popolušku či Šípkovú Ruženku. Do Lamača zavítali aj Červená čiapočka s vlkom, dve vodníčky, hlúčik indiánov a banda pirátov, priletela i včielka Maja a unúval sa aj Janko Hraško. Deti plnili edukatívne úlohy zamerané na postreh, jemnú motoriku alebo zručnosť a tiež pomohli vlastnoručne dotvoriť medovníkový domček pre Ježibabu. Na konci trasy ich čakal milý balíček s prekvapením. Týmto srdečne ďakujeme sponzorom, ktorí prispeli drobnými darčekmi na cieľové odmeny: Dobré jablká, Zlatá studňa, France-Tech, Peugeot, Prvá stavebná sporiteľňa, časopis Fifík a Moja taška. Tie z detí, ktoré mali na konci ešte stále dostatok energie mohli na záverečnej rozprávkovej lúke preliezať prekážkovú dráhu, dať si maľovať na tvár alebo sa zapojiť do tvorivých dielní.

Veľké poďakovanie za toto zážitkové dopoludnie patrí všetkým tým, ktorí priložili ruku k dielu: všetkým členkám RC Obláčik a ich rodinným príslušníkom, ďalej 55 externým dobrovoľníkom, z ktorých vyše 30 ich animovalo trasu v kostýmoch. Špeciálne ďakujeme aj partnerom z OZ Rybička a kaviarni Malinky. Za fotodokumentáciu ďakujeme pánovi Antonovi Kvasničkovi z Fotoklubu JDS ( https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2008844785799756.1073741896.207753345908918&type=3 ). Organizačne pomohol aj MiU a navyše škôlkarom venoval vymaľovanku „Môj Lamač“, ktorá zábavnou formou upevňuje poznatky o Lamači.

Mnohí rodičia venovali ako vstupné dobrovoľný príspevok a tak sa deti môžu tešiť na novú sadu Lego duplo ako aj súbor spoločenských hier, ktoré bude RC Obláčik využívať počas herní pre verejnosť. Z vyzbieranej sumy sa RC Obláčik zaväzuje prispieť aj na kultúrny program pre deti počas Rozálskych hodov.

Rozprávkový les bol určite vydarenou bodkou za našou tohtoročnou sezónou. Veríme, že počas prázdnin načerpáme nové sily a opäť Vás privítame v septembri, v plnej sile a s pestrým programom.