Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

MDD 2016

Medzinárodný deň detí

Deti v Lamači oslavovali svoj deň 11. júna 2016 dopoludnia. Kultúrna komisia pripravila Rytiersky turnaj s množstvom atrakcíí pre rôzne vekové kategórie. K dobrej atmosfére prispelo aj RC Obláčik.

Členky a dobrovoľníčky pripravili tvorivú aktivitu: výrobu koláčikov a modelovanie zo slaného cesta. Deti si mohli vyrobiť figúrku, obrázok či nejaké zvieratko. Zaujímavým bolo aj zdobenie prírodnými materiálmi: korením či semienkami od výmyslu sveta. Cesto na vzduchu časom vysychá a drží tvar, deti si tak domov mohli odniesť originálny a trvanlivý výtvor.

Pre tých, ktorých aktivita zaujala, ponúkame RECEPT na slané cesto: na cca 500 ml vody treba pridať dostatok soli, pokiaľ sa rozpúšťa (asi 200 g) a potom ešte zahustiť cca 1 kg hladkej múky. Čím menej cesta, tým ľahšie sa miesi, teda dá sa pripraviť aj po častiach. Cesto možno podľa vkusu prifarbovať potravinovými farbami resp. temperkami. Hotové výrobky voľne schnú na vzduchu alebo v rúre na 80°C. Ak výrobok potriete rozšľahaným vajíčkom, bude pekne lesklý.

Ďakujeme všetkým mamičkám z RC Obláčik, že sa starajú nielen o svoje vlastné deti ale pravidelne prinášajú radosť a inšpiráciu aj ostatným lamačským rodinám a deťom.