Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Lamačský les opäť ožil rozprávkami

Kde bolo, tam bolo, po troch pandemických rokoch, ožil les nad Lamačom opäť rozprávkami… Členky a dobrovoľníci z RC Obláčik, o.z. pripravili 14. ročník legendárneho podujatia, ktoré sa uskutočnilo 27. mája 2023. Očakávania boli prekonané, padli všetky bradaté rekordy: sily spojilo až sedem organizácii, na realizácii sa podieľalo vyše neuveriteľných 70 dobrovoľníkov a takmer 500 detí si prišlo po cieľové odmeny. 

Rodinné centrum Obláčik, o.z. je tu s nami už 20 rokov, a jeho členky si zvolili na dôstojnú oslavu opäť prácu pre komunitu. K spolupráci prizvali aj ďalšie lamačské občianske združenia, športové kluby a organizácie, ktoré sa venujú deťom. Veľké poďakovanie za ich nadšenie a nasadenie patrí cirkevnej MŠ F. Neriho, ŠK GOJU KAI, HC Lamač, Atletika Jojo, Stomatorodinka a Fotoklubu pri JDS. Nápomocný bol aj MÚ v Lamači: zabezpečovali propagáciu a zapožičali nákladné auto, aj so šarmantným šoférom. O tlač plagátov, registračných kartičiek, informačných postrov a iných materiálov sa postarali v ASEP, s.r.o. V cieľovej rovinke bol partnerom Bike Point, kde ste sa mohli občerstviť. Mestské lesy v Bratislave pre Vás pokosili Cieľovú lúku. Mnohé drobné vecné ceny pre deti venovali viaceré firmy: Moja taška, Orbis IN, Slovanet, Dobré jablká. Bublifuky, vrtuľky, mydielka a tričká pre Vás zaobstaral Obláčik

V neposlednom rade je namieste poďakovanie všetkým členkám, členom, dobrovoľníkom, dobrovoľníčkam, ktorí všetci nezištne pomáhali s víziou spoločného diela. Na trase ste tak mohli stretnúť Červenú čiapočku, vlka, Websterovcov, Zúbkové víly, rodinku námorníčkov, partičku Harryho Pottera, kmeň Indiánov, ježibabku, Janka a Marienku. Ďalej do lamačského lesa zavítali draci, Ninja korytnačky a tiež šikovné trénerky atletiky. Všetci zadávali deťom jednoduché úlohy, trpezlivo ich s nimi plnili a dali tak šancu hravému učeniu sa.

Za fotodokumentáciu ďakujeme pánovi Antonovi Kvasničkovi.

Ďakujeme aj rodičom a starým rodičom detí, že boli ohľaduplní: k sebe navzájom, k deťom, k prírode. Ak boli niekde čakacie doby dlhšie, zvládali sme to všetci zúčastnení s prehľadom a úsmevom.

Počas podujatia Cesta rozprávkovým lesom sme vyzbierali dobrovoľné príspevky, ktoré použijeme v rámci našej činnosti. Napríklad je v hre možnosť, že počas kultúrneho leta v Lamači zrealizujeme nejaké verejné vystúpenie hudobného interpreta pre deti. Nechajte sa prekvapiť!