Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Busy bags

Čakanie s deťmi u lekára, cestovanie na dlhé trate či upršané popoludnie – to sú chvíle, keď treba vymyslieť ako sa zahrať originálne a po novom. V RC Obláčik sme s nadšením prijali nápad s výrobou BUSY BAGS, voľne preložené ako vrecká na zábavu.

Vytvorili sme pracovné skupiny podľa veku detí. V skupine pre mladších (0 až 3 roky) nás bolo šesť, v skupine pre škôlkárov (3 až 6 rokov) sa nás nazbieralo 10 mamičiek. Každá zo zúčastnených navrhla aktivitu, ktorá je poučná, jednoduchá na hranie a hlavne prenosná aj v príručnej batožine. Danú aktivitu bolo treba vyrobiť pre všetky mamičky v skupine, teda pre mladších šesťkrát plus jeden a pre starších desaťkrát plus jeden. Vyrábali sme totiž aj sériu navyše, pre RC Obláčik, ktorá zostane voľne prístupná počas herní pre verejnosť.  Materiál, z ktorého sa vyrábalo mal tiež byť dostupný, nenáročný, v ideálnom prípade recyklovaný z domácnosti. Napríklad išlo o zoraďovanie podľa čísel alebo písmen, ďalej napr. vkladanie predmetov, triedenie podľa farieb a tvarov alebo aj hmatové pexeso. Mnohé úlohy precvičovali jemnú motoriku, sústredenie a zrakovú pamäť. Ku každému vrecúšku bol priložený návod na použitie a vysvetlenie ako BUSY BAG používať.  V závere sme si BUSY BAGS navzájom povymieňali a tak sa každá z nás dostala k novým neopozeraným hračkám pre svoje dietky. S výrobou BUSY BAGS sme strávili nejeden večer strihaním, lepením, šitím, laminovaním a vôbec kým hlava oddychovala, ruky pracovali. Bolo náročné nájsť si na to priestor a čas, ale všetky nás myšlienka veľmi nadchla. Vyrobené aktivity sú úžasné, rovnako ako maminy, ktoré do toho vložili kus seba.

Veľké poďakovanie patrí Stanke Polakovičovej, ktorá s nápadom prišla, akciu koordinovala, neustále nás povzbudzovala a organizačne to celé ustrážila.