Tvorivé dielničky pre deti
Tvorivé dielničky pre deti
Montessori herňa
Montessori herňa
Rozálske hody
Rozálske hody
Veselá herňa
Veselá herňa
Karneval
Karneval

Hlasovali sme spoločne za Lamač!

Milí Lamačania, hlasovanie bolo ukončené, oficiálne výsledky sú zverejnené – viď link nižšie:

https://pomahame.tesco.sk/list-of-projects?cluster=64#lista

Hoci projekt CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM finančnú podporu nakoniec nezískal, ceníme si každý Váš hlas. ĎAKUJEME!

A ako sa to celé zbehlo? Najskôr grantová komisia druhého ročníka programu Nadácie Tesco „Vy rozhodujete, my pomáhame“, ktorá zasadla 15. februára 2017, vybrala zo 404 prihlásených žiadostí 226 projektov. Potešilo nás, že aj Lamač mohol čestne súťažiť!

Projekt CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM, vypracovaný RC Obláčik sa dostal do druhého kola a teda sa uchádzal o priazeň hlasujúcej verejnosti. Každá prevádzka Tesco bola zaradená do niektorého z regiónov Slovenska a jej zákazníci mohli podporiť lokálne občianske aktivity pomocou žetónov za nákup. Hlasovať za náš projekt ste mohli od 8. marca do 4. apríla, konkrétne v Tesco Expres na Malokarpatskom námestí ako aj v Tesco Extra v OC Galéria.

RC Obláčik ponúkol podujatie, ktoré originálne slávi Deň otcov. V sobotu 17. júna 2017 to bude už 11. ročník obľúbenej CESTY ROZPRÁVKOVÝM LESOM. V lesoparku nad Lamačom budú detskí účastníci postupne zbierať pečiatky z trinástich stanovíšť, kde budú plniť zadania rozprávkových bytostí. V jednotlivých zastaveniach budú dobrovoľníci v kostýmoch dávať logické hádanky, preveria šikovnosť a vynaliezavosť detí a ich spoluprácu s rodičmi či starými rodičmi. Na konci cca 2 km trasy ich budú čakať odmeny: balíček s prekvapením a zdravá desiata. Cieľom je stráviť deň v prírode, prispieť k medzigeneračnému dialógu a vzbudiť znovu záujem o čítanie rozprávok či rozprávanie príbehov.

Minulý, 10. ročník bol mimoriadne úspešný: aj počasie prialo, aj deti sa vybláznili, aj rodičia sa tešili z nových podnetov pre svoje ratolesti. Fotoreport si môžete pozrieť v našej galérii: http://www.oblacik.sk/galeria/rozpravkovy-les-2016/ Z dobrovoľných príspevkov, ktoré verejnosť venovala na štarte CESTY ROZPRÁVKOVÝM LESOM 2016, sme do RC Obláčik zakúpili prvky na prekážkovú dráhu, ktoré sa s obľubou využívajú počas herní. Viď nižšie.